Predošlé roky

UDALOSTI ROKU 2017

Koledovanie "Dobrá novina"
V piatok 6. januára sa uskutočnilo po prvý raz v našej farnosti kaledovanie detí v rámci projektu Dobrá novina. Na stretkách počas decembra sa deti zadelili do troch skupiniek a rozdelili si jednotlivé vinše.
Na sviatok Zjavenia Pána pán koledníkom odovzdal požehnanú kriedu, zapálil kahance betlehemským svetlom, ktoré ponesú ako symbol prítomného Krista, a udelil im špeciálne požehnanie.
Popoludní potom deti zahájili koledovanie na fare, odkiaľ išli v troch smeroch do 39 prihlásených domov v Borskom Svätom Jure a na Tomkoch.

Biblická olymiáda
V pondelok 6. februára sa konalo školské kolo Biblickej olymiády, ktorého sa zúčastnilo 10 najúspešnejších žiakov druhého stupňa našej ZŠ v triednych kolách.
Najlepší súťažiaci vytvorili trojčlenné družstvo v zložení Matej Hušek, Lukáš Holúbek a Hanka Švecová (z Kuklova), nahradník: Milan Jurčák, ktoré reprezentovalo školu v dekanátnom kole v Šaštíne 21. marca, kde skončilo na druhom mieste.

Dekanátna púť k sv. Martinovi
V rámci jubilejného roka sv. Martina Bratislavskej arcidiecézy sa v sobotu 25. marca konala púť šaštínskeho dekanátu do katedrály sv. Martina v Bratislave. Z Borského Sv. Jura sa veriaci zúčastnili na púti spoločne autobusom. O desiatej hodine sa pútnikom prihovoril pomoný biskup Mons. Jozef Haľko, ktorý priblížil prítomným, čo možno v kostole vidieť, na poludnie mal sv. omšu, ktorú mal pôvodne sláviť arcibiskup Mons. Zvolenský, ten sa však v tento deň zúčastnil na pohrebe kardinála Vlka v Prahe.
Po sv.omši mali veriaci našej farnosti obed v dome Quo vadis.

Krížová cesta ulicami obce
Na Veľký piatok 14. apríla sa  uskutočnila krížová cesta ulicami obce. Začala o 18.30 v kostole, trasa bola oproti predošlým rokom zmenená: išlo sa cez Drahy, ulicou 1. mája, popri zdravotnom stredisku, požiarnej zbrojnici, do kaplnky sv. Vendelína, kde bola pobožnosť zakončená.

620. výročie prvej písomnej zmienky o farnosti

Svätojuské hody
Na hodovú slávnosť sv. Juraja sa v nedeľu 23. apríla veriaci opäť zúčastnili sv.omše slávnostne v krojoch.

Juránek vo Francúzsku
V nedeľu 7. mája sa veriaci členovia detského folklórneho súboru Juránek zúčastnili na svätej omši, v závere ktorej prijali špeciálne požehnanie na cestu. Čakal ich takmer týždenný pobyt v Paríži, kde deti možnosť vystúpiť v Disneylande.
V druhej časti pobytu navštívili katedrálu Notre Dame, baziliku Sacre Coeur, a kostol sv. Magdalény, ktorý je sídlom slovenskej katolíckej misie v Paríži, a tak sa tam aj zúčastnli na svätej omši v slovenskom jazyku.

Výročná poklona, prvé sv. prijímanie, Božie Telo
Výročná poklona Oltárnej sviatosti, ktorá je v Borskom Sv. Jure určená na 3. jún, čo v tomto roku pripadlo na sobotu, bola z organizačných dôvodov presunutá na prvý piatok 2. júna.
V nedeľu 11. júna sa konala slávnosť prvého svätého prijímania. Spasiteľa v Eucharistii po prvý raz prijali štyri deti - dve dievčatá a dvaja chlapci.
V nasledujúcu nedeľu 18. júna sa konala zaužívaným spôsobom procesia Božieho Tela.

120. výročie postavenia kaplnky Nepoškvrneného Počatia Panny Márie na Tomkoch

FARSKÉ HODY:  340. výročie stavby a možnej posviacky farského kostola

ADVENT - VIANOCE    2017

3.12. Prvá adventná nedeľa - požehnanie adventných vencov na začiatku omší

spoveď na Tomkoch: piatok 1.12.: 14.30-15.00; piatok 8.12.: 15.15-16.00
spoveď starých a chorých doma: štvrtok 7.12. a piatok 8.12. dopoludnia; ďalší podľa dohody

rorátne omše: vždy v stredu 6.12., 13.12., 20.12. - ráno o 6.50
po sv.omši skromné raňajky pre školákov v sakristii

8.12.  prikázaný sviatok: Nepoškvrnené počatie Panny Márie
                                        štvrtok 7.12. 18.00 BSJ
                                         piatok 8.12. 16.00 Tomky
                                                             18.00 BSJ (detská omša)

detská omša bude vo štvrtok 14.12. namiesto piatku 15.12.

16.12. sobota: od 9.00 spoločná vianočná spoveď;  10.30 sv. omša

24.12. Štvrtá adventná nedeľa - ŠTEDRÝ DEŇ: omše v obvyklom čase

BOŽIE NARODENIE - prikázaný sviatok

omša v noci na Tomkoch nebude